A K T U Á L N Ě !!! N E P Ř E H L É D N Ě T E !!! Vzhledem k aktuální situaci ohledně šíření viru COVID 19 je možnost platby na dobírku u kurýrů pouze platební kartou - hotovost nyní nepřijímají. Současně mějte pro kurýra připraven Občanský průkaz - převzetí zásilky se nyní nepodepisuje !!! PŘI PŘEVZETÍ BALÍČKU JE ZÁKAZNÍK POVINEN MÍT ROUŠKU nebo jinou ochranu nosu a úst !!! KURÝR MÁ PRÁVO NEPŘEDAT BALÍK PŘÍJEMCI BEZ ROUŠKY !!! Děkujeme za pochopení a všem přejeme zdraví. DĚKUJEME, ŽE NOSÍTE ROUŠKY .. má to smysl !

Jak vyrobit ZAKLADAČ ŠIKMÝCH PROUŽKŮ

ZAKLADAČ - velmi užitečný pomocník na výrobu šikmých proužků.

 

Tato praktická věcička je stejně jako tkalouny i gumičky v období koronavirové pandemie vyprodána - tak si vyrobte vlastní ;-)

 

 

Pokud máte 3D tiskárnu, nebo někoho znáte, zde naleznete spoustu podkladů pro tisk.

 

My jsme se rozhodli pro zakladač, který má dvě části. První slouží k tomu, že Vám z pruhu látky vytvoří proužek, druhá část zakladače jej pak přehne do finální podoby, takže Vám ušetří práci nadvakrát. Velikosti látkového pruhu na vstupu jsou zde uvedeny tři:

1", 1,5" a 2" (1 inch = 2,54 cm). Podle autora velikosti 1" a 1,5" fungují výborně, u největší velikosti sám autor píše, že asi bude třeba jej přepracovat (tyto informace jsou zde k datu 11. 4. 2020).

 

Tabulka velikostí zakladače, jehož návod na 3D tisk naleznete ZDE :

látka na vstupu proužek na výstupu výsledná šíře proužku
1,0" (2,54 cm) 1,27 cm 0,63 cm
1,5" (3,81 cm) 1,90 cm 0,95 cm
2,0" (5,08 cm) 2,54 cm 1,27 cm

 

__________________________________________________________________

 

Pokud nemáte kde tisknout, zkuste si zakladač vyrobit vlastníma rukama.

Tady najdete návod  od jedněch šikovných českých ručiček.

 

Upravili jsme šablonu do 4 velikostí: 

zakladac_4sablony